Оперативно - диспетчерська служба

Інформація про ОДС

Оперативно - диспетчерська служба (ОДС) працює в цілодобовому режимі.
Виклики приймаються з усієї Сумської області диспетчером прийому. Система "Централь 103" аналізує інформацію і потім диспетчер напрямку передає виклик бригаді ЕМД. 
Якщо виклик не термінальний, розмова по телефону перемикається на старшого лікаря, який може дати пораду.
Всі телефонні звінки записуються.
Бригада ЕМД вже може їхати в напрямку виклика, а диспетчер ще буде розмовляти з тим , хто викликає швидку. Це для того, щоб уразі екстримальної ситуаці давати необхідні та важливі поради до приїзду швидкої медичної допомоги.
Шановні громодяни! Дуже велике прохання до Вас! Коли телефонуєте на 103, чітко вказуйте детальну інформацію: адресу, номер будинку, під'їзд, поверх, код замка, як краще під'їхати. Це прискорить прибуття бригади на виклик.
Бєседа Ігор Петрович
Бєседа Ігор ПетровичЗавідуючий ОДС

Питання - відповіді

1.Що так ОДС
ОДС або оперативно-диспетчерська служба. Спеціальний підрозділ Центру екстреної допомоги, який приймає виклики від населення, аналізує та направляє бригаду для подальшого надання допомоги вже беспосередньо лікарською або фельшердською бригадою.
2. Чому диспетчер запитує з якого Ви міста?
Виклики за номером 103 реєструються через єдиний, централізований центр прийому викликів, який знаходиться в обласному центрі. А вже потім, після аналізу виклику, перенаправляється диспетчеру напрямку. Саме диспетчер напрямку направляє бригаду на виклик.
3. Як отримати консультацію?
Бувають випадки, коли швидку допомогу викликати не доцільно, але всеж виникають питання стосовно здоров'я які Вас турбують. В такому разі, зателефонувавши за номером 103, Ви можете отримати кваліфіковану консультацію чергового старшого лікаря. Він, вислухавши Вас може дати рекомендації або направити до Вас бригаду, якщо це буде необхідно.
4. Що таке консульнативно-виїздна служба?
Для покращення надання допомоги при складних захворюваннях, ускладненнях, травмах та ін., в обласному центрі створена консультативна служба, в яку входять провідні спеціалісти області. При необхідності вони консультують лікарів районних лікарень. Якщо виникає необхідність транспортування таких хворих до обласної лікавальної установи або до республіканської, вони в сладі бриад екстреної допомоги зі спеціальним обладнанням, здійснюють такі виїзди.
5. Чи можливо прискорити приїзд бригади на виклик?
Так. Це залежить від Вас. Точна інформація місця знаходження, детальна інформація стану хворого або потерпілого, бажано оптимальни шлях під'їзду. Це прискорить приїзд по-перше, і диспетчер прийме рішення яку саме бригаду до Вас надіслати.
6. Чому запізнюється бригада?
Основні проблеми з якими стикається бригада швидкої допомоги:
   не вірно вказана адреса;
   відсутність назви вулиці;
   відсутність нумерації будинку;
   не правильно припарковані автомобілі;
   поганий дорожний покрив.

Написати листа

0 (542) 682 025
Електронна скринька
sumycentrmk@ukr.net