У Першій підстанції Е(Ш)МД – новосілля

12 травня 2022 року в комунальному некомерційному підприємстві Сумської обласної ради «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» (далі – Центр) відбулась важлива подія – відкриття оновленого після реконструкції приміщення Першої підстанції Центральної станції екстреної (швидкої) медичної допомоги (далі – Е(Ш)МД).

Заходи відбулись за участі керівництва області, представників депутатського корпусу Сумської обласної ради, керівництва Центру, працівників підстанції.

Виконуючий обов’язки директора Центру Сергій Бутенко щиро подякував керівництву обласної влади за сприяння у проведенні реконструкції будівлі та відзначив, що таке переведення Першої підстанції сприятиме ефективнішій праці служби «103», оскільки звідти медичним працівникам буде зручніше добиратись, до прикладу, до густонаселеного Курського мікрорайону, до вулиць – Героїв Крут, Заливної, Троїцької, Курського мікрорайону,  до мешканців Баранівки, до сільського населення Великої Чернеччини та інших населених пунктів того напрямку. Це дозволить зекономити кілька дорогоцінних хвилин на шляху «швидкої» до хворих і потерпілих, а значить, врятувати  життя та здоров’я наших громадян.

 – Незважаючи на воєнний час, нам вдалось провести реконструкцію приміщення і створити належні умови для служби «103». Незабаром такі підстанції будуть відкриті в інших куточках Сум, аби працівники екстреної медицини змогли оперативно прибувати до своїх пацієнтів. Ми і надалі будемо реалізовувати пріоритетні проєкти, серед яких – спорудження сучасного Навчально-тренувального центру Північно-східного регіону України, в якому будуть підвищувати свою кваліфікацію медики та отримувати необхідні практичні навички немедичні працівники, – наголосив голова Сумської обласної державної адміністрації – керівник Сумської військової обласної адміністрації Дмитро Живицький.

Високо оцінив цю подію і голова обласної ради Віктор Федорченко, який добре пам’ятає, в якому стані кілька років тому було це приміщення. Сьогодні тут створено комфортні умови для роботи працівників, які завжди перебувають на передовій – там, де потрібно терміново рятувати людей.

Реконструкцію здійснило ТОВ «ДОНІНТЕРПЛАСТ» (м. Харків) за державні кошти, отримані від Європейського Союзу на умовах співфінансування
з обласного бюджету. Вартість проєкту – близько 5 мільйонів гривень.

Завдяки реконструкції у старому приміщенні повністю замінено комунікації, систему опалення, встановлено санвузол із душовою кабіною, придбано бойлери. Окрім цього, оновлено крівлю і підлогу, вікна та двері.

Відтепер на новому місці, де повністю виконано перепланування приміщення будівлі, до послуг колективу Першої підстанції – навчальний клас, кімнати відпочинку для лікарів, фельдшерів-жінок і фельдшерів-чоловіків, роздягальні, велика харчівня з меблями, холодильником і мікрохвильовою піччю.

Поруч з будівлею підстанцїі розташовані гаражі для санітарного спецавтотранспорту. Прилегла територія викладена плиткою. Словом, створено
всі умови для продуктивної роботи медичних і немедичних працівників.

У Першій  підстанції з комфортом розміститься і буде працювати 5 бригад Е(Ш)МД: 1 – лікарська та 4 – фельдшерські. Цікаво, що це – молодіжний колектив, очолюваний старшим фельдшером Оленою Чубун. Середній вік працівників – 30 років. У Центрі вирішили провести експеримент і подивитись, як справлятимуться зі своїми складними обов’язками молоді лікарі та фельдшери. Щоправда, вони вже встигли попередньо повчитись на сучасних курсах і тренінгах, отримати практичний досвід від старших колег Центральної станції Е(Ш)МД.

Працівники Першої Підстанції щиро вдячні як виконуючому обв’язки директора Центру Сергію Бутенку, так і екс-директору Анатолію Александренку, які доклали багато зусиль, щоб реалізувати амбітні плани і до невпізнанності оновити приміщення. Безумовно, такий безцінний подарунок, стимулюватиме цей колектив працювати ще краще.