Сьогодні водії – завтра екстрені медтехніки
Відповідно до реформування медичної галузі загалом і екстреної медичної допомоги зокрема, до 2025 року бригада Е(Ш)МД має бути укомплектована парамедиками та медичним техніком. І якщо парамедиків уже почали готувати деякі медичні виші, в тому числі й Медичний інститут СумДУ, то до підготовки медичних техніків на Сумщині ще не приступали. Сьогодні лише в одному навчальному закладі України – Бахмутському медичному коледжі – розпочали підготовку таких фахівців.
У зв’язку з цим нещодавно до Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (Центр) завітали добрі друзі та партнери – представники Сумського медичного коледжу: директор Олександр Кононов, заступник директора з навчальної роботи Світлана Клименко, заступник директора з практичного навчання Алла Білецька. Від Центру в зустрічі взяли учать: директор Анатолій Александренко, заступник директора з медичної роботи Максим Новіков, завідувач навчально-тренувального відділу (НТВ) Світлана Березовська, лікарі цього відділу – Ярослав Борисенко та Антон Курило.
Варто зазначити, що між Центром та коледжем уже кілька років існує тісна співпраця щодо профорієнтації та підготовки кваліфікованих кадрів: інструктори навчально-тренувального відділу Центру проводять у навчальному закладі практичні заняття з надання екстреної медичної допомоги, допомагають викладачам готувати студентів до професійних змагань бригад Е(Ш)МД, підготували для учнів навчальний посібник, готується до випуску ще один, виконуються інші важливі заходи.
Цього разу керівництво Центру та викладачі медколеджу розглядали перспективи запровадження на базі Сумського медичного коледжу нового навчального напрямку «Екстрений медичний технік». Для цього потрібно провести значну підготовчу роботу. Щоб отримати ліцензію в Міністерстві освіти і науки України, необхідно розробити навчальний план і навчальні програми, підготувати підручники та інший дидактичний матеріал. А це потребує копіткої роботи як викладачів коледжу, так і практиків екстреної медицини – інструкторів НТВ.
Передбачається, що навчання стосуватиметься  насамперед водіїв: тих, хто вже працює або збирається працювати на автомобілях швидкої допомоги. Їм запропонують дуальне навчання, тобто без відриву від роботи. Протягом тримісячних курсів водіїв будуть навчати азам надання екстреної медичної допомоги потерпілим і постраждалим. Після закінчення навчання курсанти  отримають виробничу спеціальність «Екстрений медичний технік», а відтак стануть повноцінними членами бригади, які опікуватимуться не лише якнайшвидшим прибуттям санітарного автотранспорту до пацієнта, а й тим, аби якісно допомогти медичним працівникам у його порятунку.
– Ми перебуваємо у постійному пошуку, – сказав під час зустрічі Анатолій Александренко. – Особливу увагу приділяємо профорієнтаційній роботі, підготовці майбутніх кадрів, поліпшенню умов праці для співробітників Центру. Співпраця з медичними навчальними закладами – один із важливих аспектів нашої діяльності. Безперечно,  основне навантаження лягає на плечі інструкторів нашого навчально-тренувального відділу. І хотілося б, аби в найближчому майбутньому, за підтримки обласної влади та управління охорони здоров’я облдержадміністрації,  нам вдалося втілити в життя давню мрію – збудувати просторе приміщення, в якому б розмістилися сучасні манекени і могли повноцінно працювати лікарі та фельдшери відділу, наглядно демонструючи різні клінічні ситуації для надання екстреної медичної допомоги.
Директор Центру також наголосив, що реформування служби «103» є незворотнім, а підготовка медичних техніків сьогодні на часі. Зустріч має стати відправною точкою у цій корисній справі. І хоча всім нам бракує досвіду, проте спільними зусиллями ми зможемо виконати це важливе не лише для медицини, а й для всього суспільства завдання і вже в наступному навчальному році на базі Сумського медичного коледжу розпочати підготовку екстрених медичних техніків. А ще Анатолій Александренко запевнив, що заробітна плата таких фахівців буде вищою, ніж у звичайних водіїв машин швидкої допомоги. Це, безумовно, стимулюватиме працівників Центру до навчання, що позитивно позначиться на роботі бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги.