Завдяки новому реанімобілю, отриманому за програмою UNITED-24, вдалось врятувати людину

Оперативне і успішне виконання звернення про екстрену медичну допомогу залежить не лише від професіоналізму бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги, а й від матеріально-технічного забезпечення служби екстреної медичної допомоги, зокрема від спеціалізованого санітарного автомобіля з відповідним оснащенням. Випадок, що нещодавно трапивсь у місті Суми, це наглядно демонструє. У той день оперативно-диспетчерською службою комунального некомерційного підприємства Сумської обласної ради «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» о 08 годині 42 хвилині було зареєстровано виклик на вулицю у середмісті. Привід критичний – людина без ознак життя. Прибуття бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги на місце було оперативним: о 08 годині 47 хвилин, через 5 хвилин від моменту звернення.

У 57-річного хворого було констатовано клінічну смерть. Серцево-легеневу реанімацію продовжили прямо на вулиці, провели дефібриляцію, заінтубували чоловіка і перемістили його в спеціалізований санітарний автомобіль CITROEN Jumper класу С (реанімобіль). Через шість хвилин проведення реанімаційних заходів у пацієнта відновилось дихання і з’явилось серцебиття. До лікувального закладу відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги комунального некомерційного підприємства «Центральна міська клінічна лікарня» Сумської міської ради пацієнта було доставлено у стабільному стані. 

Життя було врятовано завдяки високому професіоналізму бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги і глобальної ініціативи з підтримки України – UNITED-24. Новий автомобіль CITROEN Jumper класу С, оснащений усім необхідним для здійснення реанімаційних заходів (реанімобіль), комунальне некомерційне підприємство Сумської обласної ради «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» нещодавно отримало за фандрейзинговою програмою UNITED-24.

 Керівництво і медичні працівники закладу щиро вдячні учасникам платформи UNITED-24 за наданий автомобіль, що сприяє оперативному та якісному наданню екстреної медичної допомоги населенню області.